AVUKATLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Tarih: 7.04.2024| Okunma Sayısı: 176

Avukatlar Günü Etkinliği

5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle Baromuz üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. 

Baro Başkanımız, Kadir Karaçelik konuşmasında; 

“Sevgili Konuklar, önceki dönem baro başkanlarımız, sivil toplumun kıymetli temsilcileri ve kıymetli meslektaşlarımız avukatlar günü vesilesiyle düzenlediğimiz buluşmaya hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz. 

Tüm misafirlerimizi şahsım ve Muş Barosu adına saygıyla selamlıyorum. Evet bugün avukatlar günü vesilesiyle bir aradayız. Muş Barosunun bu birlikteliği kıymetli ve anlamlıdır. 
Bu buluşmada camiamızın acı kayıplarımıza değinmeden geçemeyeceğim. 
Öncelikle bir yıl önce elim bir trafik kazası neticesinde  ömrünün baharında yitirdiğimiz meslektaşımız Avukat Esma Onuler’i, yıllar önce amansız bir hastalık sonucunda kaybettiğimiz genç meslektaşımız Av. Hülya Türüt’ü, covid döneminde yitirdiğimiz yaşam sevincini ve kıymetli varlığının eksikliğini her daim hissettiğimiz Av. Ferit Yeşilbingöl’ü duruşu ve yaşam öyküsüyle bizlere ilham kaynağı olan önceki baro başkanlarımızdan Av Şerafettin Kaya’yı saygı ve özlemle andığımızı ifade etmek isterim. 

 Kıymetli konuklar; Avukatlar günü ile ilgili açıklamamızı dün kamuoyuyla paylaşmış idik. İnsan hakları, adalet, hukuk, demokratik toplum, bağımsız ve tarafsız yargı meselesi, mesleki sorunlarımız ve çözüm önerileri konusundaki görüşlerimizi ve duruşumuzu her fırsatta dile getirdik ve çalışmalarımıza konu etmeye de devam edeceğiz. Ne kadar zorlu ve çetin süreçler içerisinde mücadele ettiğimiz şüphesiz hepinizin malumu. Muş Barosu sizden aldığı güç ve destekle kurumsal üretimine ve mücadelesine devam edecektir. 

Bu buluşmamızda sizleri kaygılandırmak, moralinizi bozacak bir atmosferi oluşturmaktan kaçınmak istiyoruz.  Yılda bir kez olsun sadece sohbet etmek, tebessüm etmek ve beraber keyifli bir zaman geçirmeyi arzuluyoruz. Bunu fazlasıyla hakketiğimizi de düşünüyorum. 

Yine Muş Barosu olarak küçük bir aile iken bizlere öncülük eden, varlıklarıyla bizlere güç ve güven veren, kurumsal hafızamızın ve tarihimizin birer değeri olan kıdemli meslektaşlarımızı hatırlamak ve genç meslektaşlarımızla onları bir araya getirmek boynumuzun borcudur. Bugün mesleğinin 30. ve 50. yıllarında olan ve Muş Barosunun onurlu tarihine olan katkıları nedeniyle Av. Sait Sever’e , Av. Ali Haydar Ekmekçi’ye, Av. Abdulbaki Aktaş’a, Av. Mehmet Zahit Söylemez’e, Av. Abdulbaki Çelebi’ye ve Av. Hikmet Aydın’a sizlerin huzurunda teşekkür etmek isterim. 

Son olarak yurtdışındaki turneleri arasında bize yer açıp Muş’a kadar gelen, davetimize icap ederek bizleri onurlandıran Hivron grubu müzisyenlerine hem hoş geldin diyor hem de teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha adalete erişimin teminatı olan, hak arama özgürlüğünün temsilcisi olan tüm meslektaşlarımızın avukatlar gününü kutluyor ve tüm konuklarımıza keyifli saatler geçirmelerini diliyorum.”

Baro Başkanımızın konuşmasının ardından mesleki kıdemlerinin 50. Yılında olan Av. Sait Sever’e, Av. Ali Haydar Ekmekçi’ye, Av. Abdulbaki Aktaş’a ve mesleki kıdemlerinin 30. yılında olan Av. Mehmet Zahit Söylemez’e, Av. Abdülbaki Çelebi’ye ve Av. Hikmet Aydın’a plaket takdimi gerçekleştirildi. 

Ardından Koma Hivron isimli müzik grubunun müzik dinletisi ile avukatlarımız keyifli saatler geçirdiler.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<Mayıs 2024><<
Mayıs 2024
 PSÇPCCP
18293012345
196789101112
2013141516171819
2120212223242526
22272829303112
233456789

18.05.2024
AV. KADİR KARAÇELİK
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.